&


معاون استاندار خوزستان: اجازه تغيير کارکرد زمين‌هاي ورزشي کوي علوي و عين 2 داده نمي‌شود
  


 • معاون استاندار خوزستان: اجازه تغيير کارکرد زمين‌هاي ورزشي کوي علوي و عين 2 داده نمي‌شود

  فاضل عبيات عصر جمعه در حاشيه بازديد ميداني از پيگيري مشکلات مناطق غرب اهواز که از سال گذشته طي ابلاغ طرح جامع جديد به شهر اهواز الحاق شده‌اند، اظهارداشت: در ارتباط با زمين‌هاي ورزشي مناطق عين 2 و کوي علوي موسوم به سادات، ادارات کل ورزش و جوانان، راه و شهرسازي، شهرداري و فرمانداري اهواز بايد برنامه‌اي مشخص براي ساماندهي اين زمين‌ها طي 2 هفته آينده ارائه کنند.


  وي با تاکيد بر اينکه کارکرد ورزشي اين زمين‌ها با وجود معن احتمالي بايد به نفع سرانه ورزشي منطقه حفظ شود، ادامه‌داد: اين محلات با کمبود زمين‌هاي ورزشي روبه رو هستند و به همين منظور حفظ کارکرد آنها براي جوانان منطقه به‌ويژه فوتبال دوستان ضروري است.  اين مقام مسئول در استانداري خوزستان تصريح‌کرد: جوانان اين مناطق به زمين‌هاي که در آنها مشغول فعاليت‌هاي ورزشي هستند، تعلق خاطر ويژه‌اي دارند و به همين منظور اجازه تغيير کاربردي آنها داده نخواهد شد.


  عبيات با بيان اينکه رفع معارض اين زمين‌ها براساس برنامه‌اي کاربردي از سوي کميته‌اي که تشکيل شده با جديت دنبال خواهد شد، افزود: ساماندهي اين زمين‌ها را در دستور کار قرار داده‌ايم و به طور قطع اقداماتي که انجام خواهد شد در راستاي توجه به منافع ورزشي منطقه است.


  تکميل فرهنگسراي عين 2 تا چهار ماه آينده


  معاون امور عمراني استانداري خوزستان در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با اشاره به توقف عمليات اجرايي فرهنگسراي عين 2 به دليل برخي مشکلات مربوط به منابع مالي، بيان داشت: طي ماه‌هاي گذشته اقدامات قابل توجهي از سوي اداره کل راه و شهرسازي استان به عنوان متولي اجراي اين پروژه صورت گرفته و تاکنون 90 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.


  عبيات تصريح‌کرد: عمليات اجرايي اين پروژه بايد دوباره آغاز شود و طبق برنامه‌ريزي که صورت گرفت، قرار است تکميل اين فرهنگسراي کم‌نظير در استان طي چهار ماه آينده به اتمام برسد.


  به گفته وي با بهره‌برداري از اين فرهنگسرا و استفاده از آن توسط شهروندان، سرانه فضاهاي فرهنگي استان به صورت قابل توجهي افزايش خواهد يافت.


  بازنگري طرح جامع فاضلاب شهر اهواز


  معاون امور عمراني استانداري خوزستان همچنين مسئله اساسي در منطقه عين 2 اهواز را خروجي فاضلاب در اين منطقه عنوان کرد و گفت: با وجود اينکه لوله‌گذاري سه کيلومتر از خط فاضلاب در کوي علوي باقي مانده شرکت آب و فاضلاب اهواز بايد درخصوص خروجي و نحوه تصفيه فاضلاب منطقه تعيين تکليف کند.  وي ادامه‌داد: با توجه به اينکه مناطق غرب اهواز در طرح جامع جديد شهري به اين کلانشهر الحاق شده‌اند، لازم است شرکت آبفا نيز درخصوص طرح جامع فاضلاب اهواز بازنگري کند.


  عبيات بازنگري سريع اين طرح را ضروري خواند و افزود: بايد مشخص شود که آيا براي عين 2 و برخي مناطق غرب اهواز بايد سيستم جمع‌آوري و دفع فاضلاب جداگانه‌اي اجرا شود و يا اينکه به شبکه يکپارچه شهر اهواز متصل شوند.


  معاون امور عمراني استانداري خوزستان بر تکميل شبکه فاضلاب خيابان الهادي و خيابان‌هاي مجاور آن (کرخه و علوي) تاکيد کرد و گفت: شرکت آب و فاضلاب اهواز بايد نسبت به آسفالت نقاطي که حفاري فاضلاب صورت گرفته، اقدام کند.


  سنددار کردن منازل فاقد سند در اهواز همراه با تخفيف و بخشودگي‌هاي قانوني


  عبيات همچنين از تشکيل کميته تسهيل سنددار کردن منازل مناطق پيراموني اهواز خبر داد و گفت: تعيين تکليف منازل فاقد سند اهواز يکي از وظايف اين کميته است تا بعد از انجام فرآيندهاي مربوطه براي هرکدام از مناطق فراخوان‌هاي جداگانه اي جهت مراجعه شهروندان صادر شود.  وي يادآورشد: به منظور ترغيب هرچه بيشتر مردم براي سنددار کردن منازلي که در آنها اقامت دارند نيز بخشودگي و يا تخفيف‌هاي قانوني درنظر گرفته خواهد شد.


  بر اساس اين گزارش، اغلب منازل فاقد سند در اهواز مربوط به مناطق پيراموني هستند که آنها به عنوان مناطق حاشيه‌نشين شناخته مي‌شوند و پيش از الحاق اينگونه مناطق، ارائه خدمات از سوي دستگاه‌هاي مربوطه با مشکلاتي همراه بوده است.


  با ابلاغ طرح جديد جامع شهري اهواز در سال گذشته و الحاق مناطق جديدي مانند عين2 و کوي سياحي اهواز به آن، دستگاه‌هاي خدمات دهنده مانند شهرداري و آبفا بايد در ارائه خدمات، اين طرح را ملاک کار خود قرار دهند.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Jennifer خبر و رسانه Jim Jamie Julie Kenneth Brian ويزاي شينگن سازه چادري سئوکار